Meble ogrodowe METALICO od 2018 roku z drewnem egzotycznym IROKO!

Powiększ
Od 1 lutego bieżącego roku firma METALICO jako standard wprowadza drewno egzotyczne IROKO do swojej oferty mebli ogrodowych.

Podążając w ślad za coraz bardziej rosnącą popularnością drewna egzotycznego w Polsce oraz w krajach zachodnich jak również jego nieocenionymi wlaściwościami estetycznymi i wyskoką dopornością na zewnętrzne warunki atmosferyczne firma METALICO, jako jeden z wiodących producentów mebli ogrodowych w Polsce, postanowiła od bieżącego roku jako standard stosować drewno egzotyczne IROKO w ofercie własnych mebli ogrodowych.

Decydując się zastoswać do własnej kolekcji mebli ogrodwych drewno egzotyczne po szczegółowej analizie jakości, zewnętrznych właściwości użytkowych i walorów estetycznych spośród kilkudziesięciu popularnych gatunków drewna zdecydowaliśmy się na wybór afrykańskiego drewna egzotycznego IROKO. Dodatowo wszytskie elementy drewniane w tym gatunku drewana są zabezpieczone przed sinizną i grzybami poprzez podwójne zastosowanie specjalistycznego oleju o naturalnym wybarwieniu na bazie mieszanki olejów roślinnych, wzbogaconych żywicą uretanową  oraz wyposażonego w filtry UV jako dodatki konserwujące.

Gatunek drewna egzotycznego IROKO charakteryzuje się ciepłą, delikatnie brozowawą barwą o ładej i harmonijnej strukturze układu słoi. Dla świeżo przetartego drewna IROKO typowa jest cytrynowa barwa. Kolor drewna jest początkowo złoty lub w jaśniejszych oraz średnich odcieniach brązu, ale ciemnieje z upływem czasu do bogatszych odcieni brązu. Procesy utleniania i związane z tym zmiany barwne bardzo przyspieszają działanie światła, szczególnie bezpośrednie nasłonecznienie. Drewno Iroko poddane dłuższemu działaniu wyżej wymienionych czynników przymuje kolor od żółtobrązowego do lekko ciemnobrązowego.

Od tego roku kolekcja ogrodowa mebli METALICO staje się jeszcze bardziej ekskluzywna na trwałe wpisując się w kategorię premium wśród mebli ogrodwych.

Zachęcamy do zakupów.

Zespół METALICO

2 lutego 2018
AKTUALNOŚCI
Realizacja:
Kamionka Wielka 512
PL 33-334 Kamionka Wielka
TU NAS ZNAJDZIESZ