Bez odpowiednich koszy na śmieci żadne miasto nie będzie wyglądać dobrze!

Istnieją procedury i usługi, na które zwykliśmy nie zwracać większej uwagi, niekiedy wręcz może bagatelizować. Problemy z ich realizacją dają jednak o sobie znać natychmiast i to nierzadko w sposób nader dotkliwy. Bez wątpienia należy do nich zbieranie i wywóz wszelkiego rodzaju odpadków. To jedno z najważniejszych zadań, jakie wiąże się z utrzymanie ulic i innych przestrzeni publicznych w odpowiednim stanie.

Liczy się zarówno ilość, jak i pojemność i rozmieszczenie

O tym, co się dzieje, gdy na jakimś obszarze brakuje miejsc, w których można by uwolnić się od swoich odpadków, można przekonać się bardzo łatwo. Odsetek osób, które nieszczególnie troszczą się o porządek okazuje się być w każdym borykającym się z takim problemem mieście spory i jeśli rzecz dotyczy rejonu odpowiednio gęsto zabudowanego, śmieci lądują dosłownie wszędzie. Leżą na trawnikach, część niesiona przez wiatr utyka w ogrodzeniach i krzewach, inne są rozwiewane we wszystkich kierunkach. Taki widok oglądany co dnia musi razić nawet najmniej wrażliwe osoby.

Kłopoty ze śmieciami miewają jednak także duże ośrodki, gdzie nieustannie pracują zajmujące się ich oczyszczaniem przedsiębiorstwa. Nie wystarczy bowiem sam montaż koszy – muszą być odpowiednio liczne. Niekiedy takie kwestie regulują przepisy lokalne, np. uchwały rady miejskiej, wskazujące wymaganą pojemność, a także odległości, w jakich powinny znajdować się poszczególne śmietniki. Praktyka pokazuje jednak, że niezbędna jest elastyczność i wyjście naprzeciw potrzebom konkretnych miejsc, jeśli nie mają być natychmiast przepełniane i stanowić kolejnego koszmarnego widoku.

Kosze idealne: spójne estetycznie, wygodne i trwałe

Wygoda korzystania z kosza oznacza nie tylko łatwość pozbywania się odpadków czy jego opróżniania. Musi być on również łatwy do zlokalizowania i rozpoznania, tak, by nawet osoby niebywające w danej okolicy na co dzień nie miały z tym kłopotów. Oznacza to, że bardzo istotną rzeczą jest ich wygląd. Zastosowane w określonych rodzajach przestrzeni muszą być jednolite – unikajmy tego, by kilka stojących blisko siebie miało zupełnie różne postaci, a to się zdarza w naszych miastach. Można zdecydować się na rozwiązania pod tym względem odmienne w obrębie wyodrębnionych w sposób jasny przestrzeni, jak np. parki, czy wówczas, gdy stanowią one bezpośrednie otoczenie obiektów. Kosze miejskie, jako że koniecznie powinny być wyeksponowane w sposób widoczny i nie zmuszający przechodniów do zbytniego naddawania drogi, nie mogą być przy tym nieestetyczne.

Oferta firmy Metalico wychodzi tym wszystkim potrzebom naprzeciw. W przypadku pojemników na odpady stworzyliśmy szczególnie szeroki wybór rozmaitych odmian, dzięki czemu można z łatwością dobrać takie, które najlepiej odpowiadać będą wymaganiom konkretnego odbiorcy. Są to przy tym wyroby wyróżniające się pod względem trwałości. Zapraszamy do kontaktu!