Dowiedz się, jak sprawiamy, że nasze ławki są tak trwałe

Mała architektura, czy to ta użytkowana w parkach, na skwerach, ulicach, czy też w prywatnych ogrodach, musi być wykonana w sposób efektowny, wygodny i funkcjonalny, jednak to jeszcze nie wszystko. Powinna być też odpowiednio trwała – tylko wówczas będzie stanowiła inwestycję wartą włożonych w nią pieniędzy. Konieczność zbyt częstego powtarzania zabiegów konserwacyjnych lub wymiany ławek czy innych elementów, podnosiłaby koszty utrzymania danej przestrzeni. My zadbaliśmy o to, by nasze wyroby nie miały w tym zakresie słabych stron.

Warunki użytkowania nie są łatwe

Mogłoby się wydawać, że miejska bądź parkowa ławka tylko stoi, od czasu do czasu przenosząc tylko umiarkowane obciążenia, toteż wyprodukowanie jej w sposób zapewniający jej wystarczającą trwałość nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Wystarczy jednak przejść się po okolicach, gdzie utrzymanie takiej infrastruktury zostało zaniedbane by zobaczyć, że jest inaczej.

Głównym wrogiem tego typu mebli, zaraz po wandalach czy innych dość bezmyślnych osobach użytkujących je niezgodnie z przeznaczeniem, są warunki pogodowe, a więc opady, wilgoć, silne promienie słoneczne i skrajne temperatury. Korozja nie następuje szybko, jednak takich wyrobów nie instaluje się na rok czy dwa – jeśli pozwolimy na jej rozwój, będzie miała dość czasu, by uszkodzić konstrukcję nośną w stopniu, który obniży jej wytrzymałość, nie mówiąc o zmianie wyglądu. Wszyscy bardzo cenimy sobie wykorzystywanie we wszelkich niemal elementach architektury drewna. Ten naturalny materiał charakteryzuje się wyglądem, który wszędzie wprowadza korzystny nastrój i nie mogą się z nim równać żadne tworzywa. Niestety, jego nieprawidłowe wykorzystanie – a więc zlekceważenie skutecznej impregnacji – spowoduje, że po pewnym czasie wykonane z niego elementy także mogą przestać spełniać swoje zadanie.

Zadbaliśmy o każdy szczegół

Nasze ławki parkowe mogą uchodzić za wzór starannie zabezpieczonego wyrobu. Ich elementy stalowe poddawane są procesowi cynkowania. To doskonała metoda zabezpieczenia metali, zapewniająca doskonałe przyleganie i szczelność powłoki. To jednak nie jedyna linia obrony przed zagrażającymi ławce czynnikami zewnętrznymi. Kolejny proces to malowanie proszkowe, czyli pokrywanie przewodzącej powierzchni metalu naelektryzowanymi cząsteczkami farby (dzięki temu są idealnie pokryte), które stapiają się w wysokiej temperaturze. Uzyskiwana jest w ten sposób szczelna, gruba powłoka, bez żadnych spękań, pęcherzyków, zacieków, zmarszczeń czy innych wad. W tej technologii stosuje się różne farby. Nasze elementy ławek pokrywane są poliestrowymi, jako że charakteryzują się one znakomitą odpornością na ścieranie, temperatury, a także promienie UV. Wielkim atutem jest ponadto możliwość zastosowania dowolnego koloru z palety RAL

Dużą wagę przykładamy także do drewna. Wykorzystujemy różne odpowiednio dobrane gatunki, zarówno krajowego, jak i egzotycznego, co już pozwala uzyskać dużą trwałość. Malowanie jest wykonywane metodą ciśnieniową i odbywa się trzykrotnie, dzięki czemu lakier jest głęboko związany ze strukturą tego materiału.

Dzięki doskonałości stosowanych przez Metalico metod i doświadczeniu jego pracowników nie trzeba wybierać między trwałością i efektownym wyglądem. Sprawdź naszą ofertę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.