Obiekty, które odmienią każdą przestrzeń, łącząc funkcjonalność z efektownym wyglądem

Nasze życie może być dużo łatwiejsze nie tylko za sprawą skomplikowanych technologii dostarczających coraz to nowe, nieznane wcześniej rozwiązania. Często wystarczy, by odpowiedzialni za to ludzie pomyśleli o najzupełniej prozaicznych rzeczach, do jakich należy np. wyposażenie przestrzeni miejskiej, czy otoczenia innych, powszechnie dostępnych obiektów. Ławki, kosze, tablice, czy stojaki na rowery mogą mieć większe znaczenie, niż nam, zupełnie do nich przyzwyczajonym, może się wydawać.

Ładny wygląd to jeszcze za mało

Niejeden rowerzysta zapewne zderzył się z irytującym problemem, jaki zaczął pojawiać się w naszych miastach, gdy podjęto w końcu pewne starania o ich wygląd. Oto zamiast obskurnego stojaka z grubych prętów pojawił się przed odwiedzanym przez nas regularnie sklepem nowy, zupełnie do niego niepodobny i nawet ładnie wyglądający, jednak… niedający żadnej szansy stabilnego ustawienia jakiegokolwiek jednośladu. Poprawiło się więc, czy może niekoniecznie? Nasze ulice w ciągu ostatnich dekad zmieniły się nie do poznania. W wielu miejscach dawno zniknęła ponura szara kostka, a także nieszczególnie urodziwe stare drewniano-betonowe ławki. Odpowiednia estetyka to jednak nie jedyne kryterium, jakie powinna spełniać mała architektura. Powiedzmy sobie szczerze – zaprojektowanie czegoś, co tylko ciekawie wygląda, nie jest szczególnym wyzwaniem. Zwłaszcza dzisiaj, gdy szalejący od dekad postmodernizm burzy wszelkie kanony, a dopominanie się o nie stanowi dla wielu dowód zacofania. Prawdziwy kunszt projektanta objawia się dopiero wówczas, gdy potrafi on w ciekawą formę ubrać obiekt, który w perfekcyjny sposób spełnia swoją rolę, a ponadto charakteryzuje się doskonałą jakością. Wysokie kwalifikacje pracowników firmy Metalico właśnie to umożliwiają, o czym przekonał się każdy, kto skorzystał już z naszej oferty.

Mnogość istotnych zadań

Cele, jakim mogą służyć elementy małej architektury mogą być różne. Pierwszorzędne znaczenie mają te praktyczne, jak usprawnianie ruchu i zapewnianie bezpieczeństwa poprzez rozgraniczanie sąsiadujących ciągów komunikacyjnych, czy umożliwianie sprawnego zbierania odpadów lub odpoczynku. Kolejne lata użytkowania takich przedmiotów w otwartej przestrzeni bezlitośnie poddawanej warunkom pogodowym lub innym czynnikom wynikającym z ich przeznaczenia lub otoczenia społecznego, szybko uczynią wszelkie oszczędności na jakości po prostu nieopłacalnymi. Dużą wagę ma też szeroki wybór wariantów estetycznych, jaki zapewnia oferta firmy Metalico. Spójność stylistyczna każdego miejsca jest bardzo ważna i ma wpływ na to, jak się w nim czujemy. Harmonijny dobór ławek, koszy, słupków i wszystkich innych elementów, który pozwoli ją osiągnąć, jest dzięki nam możliwy bez rezygnowania z określonej wizji zagospodarowania danego miejsca. Doskonale odpowiadamy na zapotrzebowanie rynku, w twórczy sposób czerpiąc z obowiązujących trendów i cały czas dbając o zapewnienie naszym wyrobom wysokiej trwałości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.