Sadź kwiaty, gdzie tylko się da. A z naszymi donicami da się niemal wszędzie!

Choć wszechobecna dawniej szarość i monotonia z ulic wielu naszych miast już zniknęła, to ich wygląd tak czy inaczej nie sprzyja dobremu samopoczuciu, ani nie stanowi szczególnej atrakcji estetycznej. Przestrzeń ta musi zostać ożywiona, a czymże lepiej to zrobić, niż wszelkiego typu roślinnością? Towarzysząca zieleni feeria kolorów najrozmaitszych kwiatów to skuteczny sposób na upiększenie każdego terenu. Wymaga to jednak odpowiedniego wyposażenia.

Donice miejskie to konstrukcje niezwykle użyteczne

Sposób, w jaki zagospodarowana jest przestrzeń miejska bywa bardzo różny. Niejednokrotnie zmiany, jakie następowały w wielu miejscowościach w ciągu minionych lat, trudno uznać do końca za korzystne. Choć często stanowią one rezultat naprawdę starannie wykonanych inwestycji podnoszących wygodę czy bezpieczeństwo użytkowania określonych miejsc czy ciągów komunikacyjnych, bolączką wielu z nich jest to, że zostały całkowicie niemal wyłożone kostką bądź innymi trwałymi nawierzchniami, pozostawiającymi na nasadzenia zieleni jedynie bardzo skromne skrawki.

Jednak nawet tam, gdzie problem ten nie jest tak dotkliwy, swoboda w ożywianiu miasta za pomocą roślinności może być ograniczona. Jej cześć w dodatku zasługuje na dodatkowe wyeksponowanie powyżej poziomu terenu. Donice miejskie stanowią więc znakomite rozwiązanie, dzięki któremu każdą ulicę czy plac można diametralnie odmienić i sprawić, że przy odpowiednim doborze roślin może on cieszyć nasze oczy najrozmaitszymi kolorami już od wiosny do jesieni. Na tym jednak atuty tych konstrukcji się nie kończą.

W wielu miejscach bardzo ważna jest odpowiednia organizacja przestrzeni. Należy zadbać o czytelnie wydzielone ciągi komunikacyjne, a także wygrodzenie stref, w których np. ruch pojazdów jest niepożądany. Często uzyskuje się to przy pomocy słupków – ich duża liczba bardzo negatywnie wpływa jednak estetykę. Uniknięto tego wszędzie tam, gdzie w tej roli wykorzystano pełne kwiecia donice!

Postaw na najwyższą trwałość i estetykę

Potrzeba umieszczania zieleni w donicach została w naszych miastach dostrzeżona już wiele lat temu i stosowne rozwiązania były w tym zakresie dostępne. Ich postać, jako że były to z reguły niezbyt estetyczne, toporne betonowe odlewy, pozostawiała jednak wiele do życzenia. Ich czasy minęły jednak bezpowrotnie – oferta firmy Metalico pozwala zastosować konstrukcje same w sobie stanowiące niewątpliwy atut aranżacji przestrzeni! Zapraszamy do zapoznania się z jej szczegółami i przekonania się, jak jest szeroka – bez trudu przygotujemy wyroby, które harmonijnie będą współgrały z architekturą otoczenia.

Nasze donice są ponadto niezwykle trwałe, co jest rezultatem odpowiedniego doboru materiałów i wykończenia. Cynkowanie stali, a także stosowanie nierdzewnej sprawia, że niestraszna im korozja. Drewno zaś bardzo długo zachowa swoją wytrzymałość i znakomity wygląd dzięki skutecznej impregnacji. Przekonaj się o tym wszystkim sam!