Z naszymi wyrobami każdy park czy skwer może być dziełem sztuki

Dostęp do zieleni bezwzględnie stanowi ważny atut każdego obszaru miejskiego. Zycie spędzane w otoczeniu samej tylko zabudowy, choćby najbardziej udanej architektonicznie, jest po prostu męczące. Jak dobrze wiadomo, nie wystarczy jednak po prostu pozostawić jakiś teren niezagospodarowanym. Przeciwnie – dobry park wymaga wielkiego zaangażowania architektów i wielkiej dbałości o szczegóły na etapie realizacji.

Natura oraz ustalony ład muszą iść ze sobą w parze

Park może być przestrzenią realizującą różne podejścia. Niekiedy wejściu do niego towarzyszy wrażenie przekraczania wyraźnej granicy dzielącej go od reszty znajdującego się wokół miasta. Innym razem będzie harmonijnie współgrał z obszarami o odmiennych funkcjach, stanowiąc przestrzeń rozmaitej aktywności. Niezależnie jednak od tego, zawsze musi być on rezultatem powzięcia jasno określonej, spójnej koncepcji. Tym bardziej, że za coraz ważniejszy aspekt uważane jest to, by w jak najwyższym stopniu odpowiadał wymaganiom narzucanym prze konkretne jego otoczenie. Czasy parków rozumianych jako oazy zieleni o charakterze mniej lub bardziej zamkniętym mamy zasadniczo za sobą.

Każdemu można więc nadać nieco inny charakter, jednak zawsze będzie on w dość wyraźny, choć niekoniecznie łatwy do scharakteryzowania sposób oddziaływał na korzystające z niego osoby. Są to wrażenie zupełnie inne od tych towarzyszących wycieczce do lasu, ależ też niepodobne tym, jakie zapewnia nam otoczenie cywilizacyjnych zdobyczy. Jego wygląd, łączący obecność bujnej zieleni z bardzo określonym nadanym jej ładem jest niezwykle istotny, a składa się na niego przecież wszystko, także postać znajdującej się wokół infrastruktury. Przebywanie w parku musi być przyjemnością – nie może więc jej mącić żadna tandeta ani obiekty zaniedbane.

Nie ma miejsca na niedostateczną jakość

O charakterze konkretnego parku znajdująca się w nim mała architektura i inne infrastruktura decyduje w stopniu większym, niż może się wydawać. Zieleń wszak, choć nigdy nie identyczna, zawsze ma tą samą postać, nie zaskakuje nas swoim wyglądem. Ławki, kosze, czy inne elementy wyposażenia mogą być utrzymane w najrozmaitszej stylistyce, o czym można przekonać się przeglądając ofertę Metalico. Jeśli chcemy stworzyć miejsce nastrojowe, zachowawcze pod względem estetyki, warto sięgać po klasyczne projekty. Wiele naszych udanych realizacji udowadnia jednak, że i te bardziej odważne, nowoczesne, pozwalają uczynić każdy park bądź inny teren zielony miejscem niezwykle atrakcyjnym wizualnie dla każdego użytkownika, niezależnie od wieku i upodobań. Najważniejsza jest spójność powziętej koncepcji, zwłaszcza, jeśli park np. graniczy z zabudową o bardzo wyrazistym typie architektury.

Nawet najbardziej udane pod względem estetyki wyroby nie spełnią jednak swojego zadania, jeśli nie będą dostatecznie trwałem. I tutaj jednak nasza oferta nie słabych stron, czego dostarczone już przez nas ławki, słupki, kosze czy tablice z każdym rokiem stają się coraz wyraźniejszym dowodem. Zapraszamy do kontaktu i składania zamówień.