A może ogród nowoczesny? Nie zapomnij o odpowiednich meblach!

Powiększ
Zagospodarowanie przestrzeni wokół domu nieodmiennie jest jednym z najważniejszych zadań, których zrealizowanie decyduje o zadowoleniu z jego użytkowania. Trendy, jakim prace te zostają podporządkowane, ulegają jednak pewnym przemianom. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się więc projektowanie ogrodów w stylu nowoczesnym. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, trzeba jednak zadbać zarówno o poprawność ogólnych założeń, jak i staranne wykonanie każdego szczegółu.

Prostota jest dziś w cenie

Złożone aranżacje pełne najróżniejszych form i kolorów, jeśli tylko są umiejętnie zaprojektowane i wykonane, zawsze znajdą duże grono zachwyconych ich widokiem amatorów. Od wielu lat rozwija się jednak odmienny trend, bazujący na minimalizmie i funkcjonalizmie, zmierzający do upraszczania tego, co wcale skomplikowane być nie musi. Ogród utrzymany w stylu nowoczesnym będzie więc przede wszystkim bazował na najprostszych formach geometrycznych, a więc prostopadłościach, kołach czy trójkątach. Nie znaczy to jednak, że jego wykonanie jest równie proste. Tam, gdzie panuje pewien mniej lub bardziej zamierzony nieporządek i bogactwo różnorodnych akcentów, wiele rzeczy może ujść uwadze każdego z obserwatorów. Tutaj jednak będzie inaczej. Dbałość o konsekwencję w stosowaniu określonych form i dokładność wykonania każdego elementu będą więc kluczowe.

Zacząć musimy od przeanalizowania charakteru naszej działki i architektury domu – bo z nią aranżacja ogrodu powinna korespondować. W przypadku bardzo klasycznych obiektów może to być więc trudne. Najważniejsza jest prostota i czystość formy. Wcale nie oznacza to, że pozostaje nam tylko wybudować ścieżki i przyciąć trawnik w równy, zielony dywan. Wielokolorowe kompozycje kwiatów nie będą jednak wyglądały tu najlepiej, jednak ograniczona liczba barw i gatunków, najlepiej niezbyt wymagających, jeśli chodzi o pielęgnację, przyniesie pożądany efekt. W kwestii materiałów możemy swobodnie sięgać po beton, kamienie czy drewno – byle zachować ogólne założenia.

Stwórz sobie efektowne miejsce do wypoczynku

Oczywiście wygląd to nie jest jedyna kwestia, jakiej warto podporządkować projektowanie aranżacji ogrodu. Niech służy nam dobrze jako miejsce, w którym wygodnie i przyjemnie spędza się czas. Tworząc taką prostą aranżację możemy pozostawić sobie dużo przestrzeni do dowolnego wykorzystania. Warto wówczas sięgnąć po nowoczesne meble ogrodowe(https://metalico.pl/meble-ogrodowe.html ), a więc wszelkiego rodzaju ławki, stoły, leżaki czy donice. Oferta Metalico otwiera w tym zakresie ogromne możliwości, jako że znajdują się w niej wyroby utrzymane w bardzo różnorodnej stylistyce. Znakomicie wkomponują się więc w przestrzeń zaaranżowaną w sposób klasyczny i bardzo zdobny, ale także taką przeobrażoną podług wzorców nowoczesnych. Dzięki nam łatwo zatem stworzyć ogród bardzo spójny i konsekwentnie realizujący przyjęte założenia, a także zadbać o trwałość użytkowanych przedmiotów. Oferowane przez nas produkty nie mają słabych stron i z łatwością opierają się działaniu czynników zewnętrznych, zapewniając niezmienną wygodę i pozostając estetycznym atutem każdego miejsca.

10 marca 2019
AKTUALNOŚCI
Realizacja:
Kamionka Wielka 512
PL 33-334 Kamionka Wielka
TU NAS ZNAJDZIESZ