Segregacja odpadów w przestrzeni publicznej to piękny, ale jednak mit. Razem możemy to zmienić!

Troska o środowisko naturalne staje się coraz większym wyzwaniem. Odpowiedzialny recykling pozwala wydatnie ograniczyć zgubny wpływ przemysłu na przyrodę, jednak potrzeba do tego skutecznej segregacji śmieci, na prawdziwie masową skalę. Zmiany w przepisach dotyczących gospodarki odpadami to jedno, równie istotna jest właściwa edukacja. Bez właściwie zaaranżowanej przestrzeni miejskiej wydaje się to praktycznie nieosiągalne – dlatego w asortymencie małej architektury Metalico przygotowaliśmy stosowne rozwiązania. Czytaj dalej Segregacja odpadów w przestrzeni publicznej to piękny, ale jednak mit. Razem możemy to zmienić!

Masz dość tradycyjnej estetyki? Zobacz nasze nowoczesne meble ogrodowe. Pokochasz je od pierwszego spojrzenia!

Rozmaite reklamy regularnie zachęcają odbiorców, aby nie bali się odważnie wyrażać swojego stylu. Rzeczoną wyjątkowość podkreślamy na najróżniejsze sposoby: począwszy od oryginalnego ubioru, przez ekscentryczne fryzury czy rozmaite gadżety, a skończywszy na designerskich meblach. O ile w kwestii odzieży wstrzymamy się od jakichkolwiek komentarzy, tak już w dziedzinie wyposażenia domu specjaliści z Metalico mają sporo ciekawych rzeczy do powiedzenia. Precyzyjniej rzecz ujmując: naszym konikiem są nowoczesne meble ogrodowe, którymi uwielbiamy się bawić. Czytaj dalej Masz dość tradycyjnej estetyki? Zobacz nasze nowoczesne meble ogrodowe. Pokochasz je od pierwszego spojrzenia!

Kaprysy pogody odbijają się na estetyce przestrzeni publicznej? Ławki parkowe Metalico mogą temu zaradzić!

Człowiek czyni wszystko co w jego mocy, aby uczynić otaczające go okoliczności przyrody jak najbardziej przyjaznymi i/lub użytecznymi. Bardzo dobrym przykładem będą tutaj miejskie obszary zieleni – naturalne piękno ukształtowane przez ludzi, w połączeniu z wykorzystaniem użytecznego rzemiosła. O ile niektóre zjawiska już okiełznaliśmy, tak na pewne rzeczy zwyczajnie nie mamy najmniejszego wpływu. Pogody nie sposób kontrolować, ale możemy zabezpieczyć się przed jej destrukcyjnym wpływem na małą architekturę. Czytaj dalej Kaprysy pogody odbijają się na estetyce przestrzeni publicznej? Ławki parkowe Metalico mogą temu zaradzić!

A może ogród nowoczesny? Nie zapomnij o odpowiednich meblach!

Zagospodarowanie przestrzeni wokół domu nieodmiennie jest jednym z najważniejszych zadań, których zrealizowanie decyduje o zadowoleniu z jego użytkowania. Trendy, jakim prace te zostają podporządkowane, ulegają jednak pewnym przemianom. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się więc projektowanie ogrodów w stylu nowoczesnym. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, trzeba jednak zadbać zarówno o poprawność ogólnych założeń, jak i staranne wykonanie każdego szczegółu. Czytaj dalej A może ogród nowoczesny? Nie zapomnij o odpowiednich meblach!

Jakich elementów małej architektury nie może zabraknąć na żadnym osiedlu?

O tym, jak komfortowe będzie życie w tego rodzaju jednostce urbanistycznej, decyduje szereg czynników. Nie mniej ważne od doskonałości technicznej samych budynków i sposobu zagospodarowania terenu, jest wyposażenie przestrzeni, z jakiej codzienne będą korzystać mieszkańcy. Kilka prostych elementów uczyni ją wygodną, estetyczną i bezpieczną. W naszej szerokiej ofercie mamy wszystko, co jest w tym zakresie niezbędne. Czytaj dalej Jakich elementów małej architektury nie może zabraknąć na żadnym osiedlu?

Dowiedz się, jak sprawiamy, że nasze ławki są tak trwałe

Mała architektura, czy to ta użytkowana w parkach, na skwerach, ulicach, czy też w prywatnych ogrodach, musi być wykonana w sposób efektowny, wygodny i funkcjonalny, jednak to jeszcze nie wszystko. Powinna być też odpowiednio trwała – tylko wówczas będzie stanowiła inwestycję wartą włożonych w nią pieniędzy. Konieczność zbyt częstego powtarzania zabiegów konserwacyjnych lub wymiany ławek czy innych elementów, podnosiłaby koszty utrzymania danej przestrzeni. My zadbaliśmy o to, by nasze wyroby nie miały w tym zakresie słabych stron. Czytaj dalej Dowiedz się, jak sprawiamy, że nasze ławki są tak trwałe

Zadbaj o dobre kosze na śmieci!

Gromadzenie i wywożenie odpadów to jedno z najważniejszych zadań, o jakie muszą zadbać administratorzy każdego terenu. Skutki jego zlekceważenia nietrudno sobie wyobrazić – to zagrożenie dla środowiska, ale także dla estetyki każdego miejsca. Jego wyposażenie w odpowiednie kosze stanowi więc konieczność. Muszą to być jednak wyroby odpowiedniej jakości i konstrukcji, by swoją rolę mogły pełnić bez przeszkód przed długi czas. Czytaj dalej Zadbaj o dobre kosze na śmieci!

Uczyń swój ogród miejscem wygodnym i funkcjonalnym

Jeśli tylko posiadamy na swojej posesji dość wolnego miejsca, by urządzić tam odpowiedni do spotkań towarzyskich i wypoczynku ogród, zdecydowanie warto to wykorzystać. By w pełni cieszyć się swoim zielonym zakątkiem, warto jednak w odpowiedni sposób zaprojektować sposób jego zagospodarowania, a także zadbać o to, by elementy małej architektury, które się w nim znajdą, charakteryzowała wysoka trwałość i estetyka. Czytaj dalej Uczyń swój ogród miejscem wygodnym i funkcjonalnym

Obiekty, które odmienią każdą przestrzeń, łącząc funkcjonalność z efektownym wyglądem

Nasze życie może być dużo łatwiejsze nie tylko za sprawą skomplikowanych technologii dostarczających coraz to nowe, nieznane wcześniej rozwiązania. Często wystarczy, by odpowiedzialni za to ludzie pomyśleli o najzupełniej prozaicznych rzeczach, do jakich należy np. wyposażenie przestrzeni miejskiej, czy otoczenia innych, powszechnie dostępnych obiektów. Ławki, kosze, tablice, czy stojaki na rowery mogą mieć większe znaczenie, niż nam, zupełnie do nich przyzwyczajonym, może się wydawać. Czytaj dalej Obiekty, które odmienią każdą przestrzeń, łącząc funkcjonalność z efektownym wyglądem

Czy są ławki, które skutecznie oprą się wandalom? Oczywiście!

Wyposażenie obecne w przestrzeni miejskiej musi skutecznie stawiać czoła najróżniejszym czynnikom. Wszyscy chcielibyśmy, żeby było to wyłącznie postępujące na skutek normalnego użytkowania zużycie lub wpływ warunków pogodowych. Niestety, ciągle zdarzają się jednostki, które nie potrafią znaleźć sobie innego sposobu na spędzanie wolnego czasu, niż niszczenie cudzego lub społecznego mienia. Można sobie jednak z tym z dużą skutecznością radzić i to wcale nie poprzez umieszczenie na każdym rogu policjanta. Czytaj dalej Czy są ławki, które skutecznie oprą się wandalom? Oczywiście!