Z naszymi wyrobami każdy park czy skwer może być dziełem sztuki

Dostęp do zieleni bezwzględnie stanowi ważny atut każdego obszaru miejskiego. Zycie spędzane w otoczeniu samej tylko zabudowy, choćby najbardziej udanej architektonicznie, jest po prostu męczące. Jak dobrze wiadomo, nie wystarczy jednak po prostu pozostawić jakiś teren niezagospodarowanym. Przeciwnie – dobry park wymaga wielkiego zaangażowania architektów i wielkiej dbałości o szczegóły na etapie realizacji.

Czytaj dalej Z naszymi wyrobami każdy park czy skwer może być dziełem sztuki

Bez odpowiednich koszy na śmieci żadne miasto nie będzie wyglądać dobrze!

Istnieją procedury i usługi, na które zwykliśmy nie zwracać większej uwagi, niekiedy wręcz może bagatelizować. Problemy z ich realizacją dają jednak o sobie znać natychmiast i to nierzadko w sposób nader dotkliwy. Bez wątpienia należy do nich zbieranie i wywóz wszelkiego rodzaju odpadków. To jedno z najważniejszych zadań, jakie wiąże się z utrzymanie ulic i innych przestrzeni publicznych w odpowiednim stanie.

Liczy się zarówno ilość, jak i pojemność i rozmieszczenie

O tym, co się dzieje, gdy na jakimś obszarze brakuje miejsc, w których można by uwolnić się od swoich odpadków, można przekonać się bardzo łatwo. Odsetek osób, które nieszczególnie troszczą się o porządek okazuje się być w każdym borykającym się z takim problemem mieście spory i jeśli rzecz dotyczy rejonu odpowiednio gęsto zabudowanego, śmieci lądują dosłownie wszędzie. Leżą na trawnikach, część niesiona przez wiatr utyka w ogrodzeniach i krzewach, inne są rozwiewane we wszystkich kierunkach. Taki widok oglądany co dnia musi razić nawet najmniej wrażliwe osoby.

Kłopoty ze śmieciami miewają jednak także duże ośrodki, gdzie nieustannie pracują zajmujące się ich oczyszczaniem przedsiębiorstwa. Nie wystarczy bowiem sam montaż koszy – muszą być odpowiednio liczne. Niekiedy takie kwestie regulują przepisy lokalne, np. uchwały rady miejskiej, wskazujące wymaganą pojemność, a także odległości, w jakich powinny znajdować się poszczególne śmietniki. Praktyka pokazuje jednak, że niezbędna jest elastyczność i wyjście naprzeciw potrzebom konkretnych miejsc, jeśli nie mają być natychmiast przepełniane i stanowić kolejnego koszmarnego widoku.

Kosze idealne: spójne estetycznie, wygodne i trwałe

Wygoda korzystania z kosza oznacza nie tylko łatwość pozbywania się odpadków czy jego opróżniania. Musi być on również łatwy do zlokalizowania i rozpoznania, tak, by nawet osoby niebywające w danej okolicy na co dzień nie miały z tym kłopotów. Oznacza to, że bardzo istotną rzeczą jest ich wygląd. Zastosowane w określonych rodzajach przestrzeni muszą być jednolite – unikajmy tego, by kilka stojących blisko siebie miało zupełnie różne postaci, a to się zdarza w naszych miastach. Można zdecydować się na rozwiązania pod tym względem odmienne w obrębie wyodrębnionych w sposób jasny przestrzeni, jak np. parki, czy wówczas, gdy stanowią one bezpośrednie otoczenie obiektów. Kosze miejskie, jako że koniecznie powinny być wyeksponowane w sposób widoczny i nie zmuszający przechodniów do zbytniego naddawania drogi, nie mogą być przy tym nieestetyczne.

Oferta firmy Metalico wychodzi tym wszystkim potrzebom naprzeciw. W przypadku pojemników na odpady stworzyliśmy szczególnie szeroki wybór rozmaitych odmian, dzięki czemu można z łatwością dobrać takie, które najlepiej odpowiadać będą wymaganiom konkretnego odbiorcy. Są to przy tym wyroby wyróżniające się pod względem trwałości. Zapraszamy do kontaktu!

Sadź kwiaty, gdzie tylko się da. A z naszymi donicami da się niemal wszędzie!

Choć wszechobecna dawniej szarość i monotonia z ulic wielu naszych miast już zniknęła, to ich wygląd tak czy inaczej nie sprzyja dobremu samopoczuciu, ani nie stanowi szczególnej atrakcji estetycznej. Przestrzeń ta musi zostać ożywiona, a czymże lepiej to zrobić, niż wszelkiego typu roślinnością? Towarzysząca zieleni feeria kolorów najrozmaitszych kwiatów to skuteczny sposób na upiększenie każdego terenu. Wymaga to jednak odpowiedniego wyposażenia.

Donice miejskie to konstrukcje niezwykle użyteczne

Sposób, w jaki zagospodarowana jest przestrzeń miejska bywa bardzo różny. Niejednokrotnie zmiany, jakie następowały w wielu miejscowościach w ciągu minionych lat, trudno uznać do końca za korzystne. Choć często stanowią one rezultat naprawdę starannie wykonanych inwestycji podnoszących wygodę czy bezpieczeństwo użytkowania określonych miejsc czy ciągów komunikacyjnych, bolączką wielu z nich jest to, że zostały całkowicie niemal wyłożone kostką bądź innymi trwałymi nawierzchniami, pozostawiającymi na nasadzenia zieleni jedynie bardzo skromne skrawki.

Jednak nawet tam, gdzie problem ten nie jest tak dotkliwy, swoboda w ożywianiu miasta za pomocą roślinności może być ograniczona. Jej cześć w dodatku zasługuje na dodatkowe wyeksponowanie powyżej poziomu terenu. Donice miejskie stanowią więc znakomite rozwiązanie, dzięki któremu każdą ulicę czy plac można diametralnie odmienić i sprawić, że przy odpowiednim doborze roślin może on cieszyć nasze oczy najrozmaitszymi kolorami już od wiosny do jesieni. Na tym jednak atuty tych konstrukcji się nie kończą.

W wielu miejscach bardzo ważna jest odpowiednia organizacja przestrzeni. Należy zadbać o czytelnie wydzielone ciągi komunikacyjne, a także wygrodzenie stref, w których np. ruch pojazdów jest niepożądany. Często uzyskuje się to przy pomocy słupków – ich duża liczba bardzo negatywnie wpływa jednak estetykę. Uniknięto tego wszędzie tam, gdzie w tej roli wykorzystano pełne kwiecia donice!

Postaw na najwyższą trwałość i estetykę

Potrzeba umieszczania zieleni w donicach została w naszych miastach dostrzeżona już wiele lat temu i stosowne rozwiązania były w tym zakresie dostępne. Ich postać, jako że były to z reguły niezbyt estetyczne, toporne betonowe odlewy, pozostawiała jednak wiele do życzenia. Ich czasy minęły jednak bezpowrotnie – oferta firmy Metalico pozwala zastosować konstrukcje same w sobie stanowiące niewątpliwy atut aranżacji przestrzeni! Zapraszamy do zapoznania się z jej szczegółami i przekonania się, jak jest szeroka – bez trudu przygotujemy wyroby, które harmonijnie będą współgrały z architekturą otoczenia.

Nasze donice są ponadto niezwykle trwałe, co jest rezultatem odpowiedniego doboru materiałów i wykończenia. Cynkowanie stali, a także stosowanie nierdzewnej sprawia, że niestraszna im korozja. Drewno zaś bardzo długo zachowa swoją wytrzymałość i znakomity wygląd dzięki skutecznej impregnacji. Przekonaj się o tym wszystkim sam!

Segregacja odpadów w przestrzeni publicznej to piękny, ale jednak mit. Razem możemy to zmienić!

Troska o środowisko naturalne staje się coraz większym wyzwaniem. Odpowiedzialny recykling pozwala wydatnie ograniczyć zgubny wpływ przemysłu na przyrodę, jednak potrzeba do tego skutecznej segregacji śmieci, na prawdziwie masową skalę. Zmiany w przepisach dotyczących gospodarki odpadami to jedno, równie istotna jest właściwa edukacja. Bez właściwie zaaranżowanej przestrzeni miejskiej wydaje się to praktycznie nieosiągalne – dlatego w asortymencie małej architektury Metalico przygotowaliśmy stosowne rozwiązania. Czytaj dalej Segregacja odpadów w przestrzeni publicznej to piękny, ale jednak mit. Razem możemy to zmienić!

Masz dość tradycyjnej estetyki? Zobacz nasze nowoczesne meble ogrodowe. Pokochasz je od pierwszego spojrzenia!

Rozmaite reklamy regularnie zachęcają odbiorców, aby nie bali się odważnie wyrażać swojego stylu. Rzeczoną wyjątkowość podkreślamy na najróżniejsze sposoby: począwszy od oryginalnego ubioru, przez ekscentryczne fryzury czy rozmaite gadżety, a skończywszy na designerskich meblach. O ile w kwestii odzieży wstrzymamy się od jakichkolwiek komentarzy, tak już w dziedzinie wyposażenia domu specjaliści z Metalico mają sporo ciekawych rzeczy do powiedzenia. Precyzyjniej rzecz ujmując: naszym konikiem są nowoczesne meble ogrodowe, którymi uwielbiamy się bawić. Czytaj dalej Masz dość tradycyjnej estetyki? Zobacz nasze nowoczesne meble ogrodowe. Pokochasz je od pierwszego spojrzenia!

Kaprysy pogody odbijają się na estetyce przestrzeni publicznej? Ławki parkowe Metalico mogą temu zaradzić!

Człowiek czyni wszystko co w jego mocy, aby uczynić otaczające go okoliczności przyrody jak najbardziej przyjaznymi i/lub użytecznymi. Bardzo dobrym przykładem będą tutaj miejskie obszary zieleni – naturalne piękno ukształtowane przez ludzi, w połączeniu z wykorzystaniem użytecznego rzemiosła. O ile niektóre zjawiska już okiełznaliśmy, tak na pewne rzeczy zwyczajnie nie mamy najmniejszego wpływu. Pogody nie sposób kontrolować, ale możemy zabezpieczyć się przed jej destrukcyjnym wpływem na małą architekturę. Czytaj dalej Kaprysy pogody odbijają się na estetyce przestrzeni publicznej? Ławki parkowe Metalico mogą temu zaradzić!

A może ogród nowoczesny? Nie zapomnij o odpowiednich meblach!

Zagospodarowanie przestrzeni wokół domu nieodmiennie jest jednym z najważniejszych zadań, których zrealizowanie decyduje o zadowoleniu z jego użytkowania. Trendy, jakim prace te zostają podporządkowane, ulegają jednak pewnym przemianom. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się więc projektowanie ogrodów w stylu nowoczesnym. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, trzeba jednak zadbać zarówno o poprawność ogólnych założeń, jak i staranne wykonanie każdego szczegółu. Czytaj dalej A może ogród nowoczesny? Nie zapomnij o odpowiednich meblach!

Jakich elementów małej architektury nie może zabraknąć na żadnym osiedlu?

O tym, jak komfortowe będzie życie w tego rodzaju jednostce urbanistycznej, decyduje szereg czynników. Nie mniej ważne od doskonałości technicznej samych budynków i sposobu zagospodarowania terenu, jest wyposażenie przestrzeni, z jakiej codzienne będą korzystać mieszkańcy. Kilka prostych elementów uczyni ją wygodną, estetyczną i bezpieczną. W naszej szerokiej ofercie mamy wszystko, co jest w tym zakresie niezbędne. Czytaj dalej Jakich elementów małej architektury nie może zabraknąć na żadnym osiedlu?

Dowiedz się, jak sprawiamy, że nasze ławki są tak trwałe

Mała architektura, czy to ta użytkowana w parkach, na skwerach, ulicach, czy też w prywatnych ogrodach, musi być wykonana w sposób efektowny, wygodny i funkcjonalny, jednak to jeszcze nie wszystko. Powinna być też odpowiednio trwała – tylko wówczas będzie stanowiła inwestycję wartą włożonych w nią pieniędzy. Konieczność zbyt częstego powtarzania zabiegów konserwacyjnych lub wymiany ławek czy innych elementów, podnosiłaby koszty utrzymania danej przestrzeni. My zadbaliśmy o to, by nasze wyroby nie miały w tym zakresie słabych stron. Czytaj dalej Dowiedz się, jak sprawiamy, że nasze ławki są tak trwałe

Zadbaj o dobre kosze na śmieci!

Gromadzenie i wywożenie odpadów to jedno z najważniejszych zadań, o jakie muszą zadbać administratorzy każdego terenu. Skutki jego zlekceważenia nietrudno sobie wyobrazić – to zagrożenie dla środowiska, ale także dla estetyki każdego miejsca. Jego wyposażenie w odpowiednie kosze stanowi więc konieczność. Muszą to być jednak wyroby odpowiedniej jakości i konstrukcji, by swoją rolę mogły pełnić bez przeszkód przed długi czas. Czytaj dalej Zadbaj o dobre kosze na śmieci!