Kaprysy pogody odbijają się na estetyce przestrzeni publicznej? Ławki parkowe Metalico mogą temu zaradzić!

Człowiek czyni wszystko co w jego mocy, aby uczynić otaczające go okoliczności przyrody jak najbardziej przyjaznymi i/lub użytecznymi. Bardzo dobrym przykładem będą tutaj miejskie obszary zieleni – naturalne piękno ukształtowane przez ludzi, w połączeniu z wykorzystaniem użytecznego rzemiosła. O ile niektóre zjawiska już okiełznaliśmy, tak na pewne rzeczy zwyczajnie nie mamy najmniejszego wpływu. Pogody nie sposób kontrolować, ale możemy zabezpieczyć się przed jej destrukcyjnym wpływem na małą architekturę.

Ławki parkowe są szczególnie narażone na fatalne działanie aury

Miejskie meble są specyficznym rodzajem produktów, jakie mamy w asortymencie Metalico. Wyroby z tej kategorii trafiają do otwartej przestrzeni publicznej – a to oznacza, że przez okrągły rok pozostają wystawione na promienie ultrafioletowe, deszcz, śnieg, grad czy skrajnie niskie oraz wysokie temperatury. Co jak co, ale umiarkowany klimat obfituje w zróżnicowane zjawiska pogodowe. Z tego względu chronimy nasze ławki parkowe już na etapie produkcji – i to na wszelkie możliwe sposoby.

Wszystko po to, aby gotowe wyroby jak najdłużej zachowywały elegancki wygląd, jak również pełnię funkcjonalności. Naturalne drewno zaimpregnowane w nieodpowiedni sposób błyskawicznie zmienia swoją strukturę, co pogarsza jego właściwości. Standardową procedurą w naszej firmie jest położenie podkładu, dwóch warstw farby nawierzchniowej, a w niektórych przypadkach dwukrotne olejowanie – wszystko w zależności od gatunku. Dzięki temu meble utrzymują się w znakomitej kondycji przez wiele, wiele lat.

Metale potrzebują zabezpieczenia tak samo, jak drewno. Wiemy, jak się nim zająć

Jednym z najciekawszych materiałów wykorzystywanych przez nas do produkcji małej architektury jest stal. Solidne, niezwykle wytrzymałe tworzywo bardzo skutecznie broni się przed wszelkiej maści wandalami, jednak do ochrony przed pogodą potrzebuje specjalnych środków. Oferowane przez Metalico ławki parkowe ze stali nierdzewnej i węglowej poddajemy procesowi cynkowania. W ten nieskomplikowany sposób uzyskujemy niezwykle szczelną powłokę wierzchnią. W następnym kroku zajmujemy się malowaniem proszkowym, polegającym na pokryciu powierzchni mebli naelektryzowaną farbą. Taka metoda zapewnia wprost idealną osłonę, eliminując pęcherzyki powietrza oraz inne niedoskonałości. O równym, jednolitym kolorze już nie wspominając. Zachęcamy do zapoznania się ławkami parkowymi Metalico, a także resztą naszej małej architektury – gwarantujemy jakość pierwszej klasy, z zachowaniem przystępnych cen.